Pomiary SEAS U16RCY/P H1520-08

Pomiary SEAS U16RCY/P H1520-08

Opis:   Pomiary głośników średnio – niskotonowych (podglądowe / porównawcze ) w tym także średniotonowych wykonywane będą zawsze w tych samych identycznych warunkach.

Warunki pomiaru:   Pomiary dokonano w obudowie wentylowanej średnio wytłumionej. Częstotliwość rezonansowa obudowy nie jest precyzyjnie dostrojona do głośnika stąd też sugeruje nie zwracać uwagi na pasmo poniżej 100Hz – zresztą nie istotne z punktu widzenia porównawczego między głośnikami.

Charakterystyki mierzone są wolne od wszelkiego rodzaju wpływu dyfrakcji itp. czyli bez wpływu przedniej ścianki kolumny itp. Wszelkiego rodzaju odbicia zostały stłumione. Czyli to co widzimy na wykresach to wyłącznie możliwości głośnika bez wpływu aplikacji / obudowy.

Uwagi:   Teoretycznie to co widzimy na pomiarach w warunkach umownie zwanych „chronionych” to maksimum co głośnik potrafi bez filtracji. Takie pomiary najlepiej się nadają do porównań z innymi głośnikami. Pod warunkiem ze pomiary są powtarzalne !.

Charakterystyki w każdej innej obudowie będą od Siebie odbiegały Przeważnie są to podbicia w określonym pasmie i zwiększenie aktywności zniekształceń i opóźnień wybrzmień dla danego pasma.

W sporadycznych przypadkach kształt obudowy może skorygować charakterystykę FR głośnika do bardziej liniowego jej przebiegu jednak nie stanie się to bez wpływu na czasy wybrzmiewania i zniekształcenia. Skuteczna walka z skutkami dyfrakcji to już zadanie „konstruktora”.

Co tu dużo komentować – woofery Seasa to zawsze dobry i bezpieczny wybór. SEAS to SEAS.
Nie wiesz co kupić, na co się zdecydować odpowiedź jest prosta SEAS. I tu znowu kolejny problem … celuloza , aluminium , a może magnezowe zaraz zaraz są jeszcze nowe polipropyleny- Ach ta nasza pasja – wiecznie dylemat wyboru !! 🙂

 

 • Pomiar Frequency Response – On-axis , Bez wygładzania, Bramka 0-12ms, SineSweepU16RCYP BW B12 BF
 • Pomiar Harmonic Distortion –

  23452-5

  U16RCYP W48 B12 BF

 • Pomiar Cumulative Spectral DecayU16RCYP W12 B24 BF
 • Pomiar Toneburst Energy StorageU16RCYP W24 B24 BF
 • Pomiar Impuls ResponseU16RCYP BF
 • Uwagi i pytania proszę kierować na zap-acoustics@zap-acoustics.pl