Pomiary SEAS 22TAF/G H1283-08

Pomiary  SEAS 22TAF/G H1283-08

Opis:   Pomiary głośników wysokotonowych (podglądowe / porównawcze ) w tym także wstęgowych wykonywane będą zawsze w tych samych identycznych warunkach.

Warunki pomiaru:   Pomiary wykonano w warunkach „chronionych”. Charakterystyki mierzone są wolne od wszelkiego rodzaju wpływu dyfrakcji itp. Czyli to co widzimy na wykresach to wyłącznie możliwości głośnika bez wpływu aplikacji / obudowy.

Uwagi:   Teoretycznie to co widzimy na pomiarach w warunkach umownie zwanych „chronionych” to maksimum co głośnik potrafi bez filtracji i takie pomiary się najlepiej nadają do porównań z innymi głośnikami. Pod warunkiem ze pomiary są powtarzalne !. Charakterystyki w każdej innej obudowie będą od Siebie odbiegały. Przeważnie są to podbicia w określonym pasmie i zwiększenie aktywności zniekształceń i opóźnień wybrzmień dla danego pasma. Skuteczna walka z skutkami dyfrakcji to już zadanie „konstruktora”.

Rewelacyjna propozycja niezastąpionej marki SEASRekomendacja.
Głośnik to właściwie konstrukcja aluminiowo – tekstylna. Tak ! bo tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę ze w głośnikach kopułkowych gra najbliższe sąsiedztwo cewki a nie jej centralna część. Która raczej jest takim małym „złem” konieczny -z takiego toku myślenia wywodzą się takie rkoncepcje jak „wklęsła” u Focala czy „pierścienie” Scana. Jednak każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety dlatego tak duża różnorodności w budowie głośników wysokotonowych. Wracając do samego głośnika pod warunkiem dobrej aplikacji i konfiguracji – głośnik odwdzięczy się niepowtarzalnych szczegółowym i przyjemnych brzmieniem – Bardzo uniwersalnych wbrew pozorom.

 

  • Pomiar Frequency Response – On-axis , Bez wygładzania, Bramka 0-12ms, SineSweepSEAS 22TAFG BW B12 BF
  • Pomiar Harmonic Distortion –

    23452-5

    SEAS 22TAFG W48 B12 BF

  • Pomiar Cumulative Spectral DecaySEAS 22TAFG W12 B24 BF
  • Pomiar Toneburst Energy StorageSEAS 22TAFG W24 B24 BF
  • Pomiar Impuls ResponseSEAS 22TAFG BF
  • Uwagi i pytania proszę kierować na zap-acoustics@zap-acoustics.pl