Pomiary Scan Speak 18WU/4741T00

Pomiary Scan Speak 18WU/4741T00

Opis:   Pomiary głośników średnio – niskotonowych (podglądowe / porównawcze ) w tym także średniotonowych wykonywane będą zawsze w tych samych identycznych warunkach.

Warunki pomiaru:   Pomiary dokonano w obudowie wentylowanej średnio wytłumionej. Częstotliwość rezonansowa obudowy nie jest precyzyjnie dostrojona do głośnika stąd też sugeruje nie zwracać uwagi na pasmo poniżej 100Hz – zresztą nie istotne z punktu widzenia porównawczego między głośnikami.

Charakterystyki mierzone są wolne od wszelkiego rodzaju wpływu dyfrakcji itp. czyli bez wpływu przedniej ścianki kolumny itp. Wszelkiego rodzaju odbicia zostały stłumione. Czyli to co widzimy na wykresach to wyłącznie możliwości głośnika bez wpływu aplikacji / obudowy.

Uwagi:   Teoretycznie to co widzimy na pomiarach w warunkach umownie zwanych „chronionych” to maksimum co głośnik potrafi bez filtracji. Takie pomiary najlepiej się nadają do porównań z innymi głośnikami. Pod warunkiem ze pomiary są powtarzalne !.

Charakterystyki w każdej innej obudowie będą od Siebie odbiegały Przeważnie są to podbicia w określonym pasmie i zwiększenie aktywności zniekształceń i opóźnień wybrzmień dla danego pasma.

W sporadycznych przypadkach kształt obudowy może skorygować charakterystykę FR głośnika do bardziej liniowego jej przebiegu jednak nie stanie się to bez wpływu na czasy wybrzmiewania i zniekształcenia. Skuteczna walka z skutkami dyfrakcji to już zadanie „konstruktora”.

 • Pomiar Frequency Response – On-axis , Bez wygładzania, Bez bramkowania, SineSweepFR
 • Pomiar Harmonic Distortion –
  2 Harmoniczna
  3 Harmoniczna
  Odpowiednio dla 85, 90, 95, 100 oraz 110dB

  HD85HD90HD95HD100HD110

 • Pomiar Cumulative Spectral DecayCSD
 • Pomiar Toneburst Energy StorageTES
 • Pomiar Energy Time Curve wykonany dla zakresów 200, 400 ,800, 1600, 3200, 6400HzETC
 • Uwagi i pytania proszę kierować na zap-acoustics@zap-acoustics.pl