Pomiary Fountek NEOCD1.0

Pomiary  FOUNTEK NEOCD1.0

Opis:   Pomiary głośników wysokotonowych (podglądowe / porównawcze ) w tym także wstęgowych wykonywane będą zawsze w tych samych identycznych warunkach.

Warunki pomiaru:   Pomiary wykonano w warunkach „chronionych”. Charakterystyki mierzone są wolne od wszelkiego rodzaju wpływu dyfrakcji itp. Czyli to co widzimy na wykresach to wyłącznie możliwości głośnika bez wpływu aplikacji / obudowy.

Uwagi:   Teoretycznie to co widzimy na pomiarach w warunkach umownie zwanych „chronionych” to maksimum co głośnik potrafi bez filtracji i takie pomiary się najlepiej nadają do porównań z innymi głośnikami. Pod warunkiem ze pomiary są powtarzalne !. Charakterystyki w każdej innej obudowie będą od Siebie odbiegały. Przeważnie są to podbicia w określonym pasmie i zwiększenie aktywności zniekształceń i opóźnień wybrzmień dla danego pasma. Skuteczna walka z skutkami dyfrakcji to już zadanie „konstruktora”.

Głośnik jak za swoją cenę jest Bardzo Dobry ALE !! z obserwacji w sieci jakie poczyniłem w 90% przypadków głośnik jest fatalnie aplikowany i filtrowany. Należy pamiętać ze to bardzo mała i delikatna wstęga i nie powinien grać poniżej 4kHz i być łączony z metalowymi, węglowymi, kewlarowymi ( czyt. twardymi ) wooferami powyżej 12cm średnicy. Takie aplikacje to skupisko zniekształceń – dźwięk może wydawać się na pierwszych odsłuchach Fajny bo efektywny i szczegółowy ale na dłuższą metę to męczarnia dla słuchu i samej wstęgi która po pewnym czasie się po prostu rozklekocze i przestanie grac najwyższe oktawy.
Dobrze zaaplikowany odwdzięczy się subtelnym i precyzyjnym odtworzeniem najwyższych częstotliwości. Zalecany do małych monitorów lub nie dużych konstrukcji 3 drożnych

 

 

 

  • Pomiar Frequency Response – On-axis , Bez wygładzania, Bramka 0-12ms, SineSweepFOUNTEK NEOCD10 BW B12 BF
  • Pomiar Harmonic Distortion –

    23452-5

    FOUNTEK NEOCD10 W48 B12 BF

  • Pomiar Cumulative Spectral DecayFOUNTEK NEOCD10 W24 B24 BF
  • Pomiar Toneburst Energy StorageFOUNTEK NEOCD10 W48 B24 BF
  • Pomiar Impuls ResponseFOUNTEK NEOCD10 BF
  • Uwagi i pytania proszę kierować na zap-acoustics@zap-acoustics.pl