Pomiary DAYTON AUDIO RS52AN-8

Pomiary  DAYTON AUDIO RS52AN-8

Opis:   Pomiary głośników wysokotonowych (podglądowe / porównawcze ) w tym także wstęgowych wykonywane będą zawsze w tych samych identycznych warunkach.

Warunki pomiaru:   Pomiary wykonano w warunkach „chronionych”. Charakterystyki mierzone są wolne od wszelkiego rodzaju wpływu dyfrakcji itp. Czyli to co widzimy na wykresach to wyłącznie możliwości głośnika bez wpływu aplikacji / obudowy.

Uwagi:   Teoretycznie to co widzimy na pomiarach w warunkach umownie zwanych „chronionych” to maksimum co głośnik potrafi bez filtracji i takie pomiary się najlepiej nadają do porównań z innymi głośnikami. Pod warunkiem ze pomiary są powtarzalne !. Charakterystyki w każdej innej obudowie będą od Siebie odbiegały. Przeważnie są to podbicia w określonym pasmie i zwiększenie aktywności zniekształceń i opóźnień wybrzmień dla danego pasma. Skuteczna walka z skutkami dyfrakcji to już zadanie „konstruktora”.

Jak za swoją cenę ! (235PLN) wybitny głośnik o ogromnych możliwościach. – Rekomendacja

Są 2 Ale! Wszyscy się go boją i mają racje :).
A więc o co chodzi – a chodzi oto że głośnik jest ciężki w aplikacji  – stąd mała popularność tej taniej i świetnej kopułki.

Głośnik ma bardzo liniowe użyteczne pasmo przenoszenia, extremalnie niskie zniekształcenia i wzorowe CSD. Ale! zawsze musi być ale – źle zaaplikowany działa jak żyletka dla uszu. Rezonans twardej membrany przy starannych i umiejętnych filtrowaniu niemalże całkowicie znika a już na pewno jest niesłyszalny.

Głośnik można naprawdę nisko uciąć jak na kopułkę – pozwala nam na to dobre zawieszenie co potwierdzają pomiary zniekształceń – Ale zdrowy rozsądek nalezy zachować i pamiętać o tym że jest to kopułka a nie stożek.

Jak gra ? Głośno ! i szczegółowo ! o brzmieniu nie będzie. O brzmieniu kwieciście, poetycko , niebiańsko i perliście piszą już inni 🙂 i nie tylko w odniesieniu do głośników , kolumn , elektroniki 🙂 Drewniany klocek pod kablem prądowym też Gra 🙂 – nie wiedzieliście ??

 

 

  • Pomiar Frequency Response – On-axis , Bez wygładzania, Bramka 0-12ms, SineSweepDAYTON RS52AN BW B12 BF
  • Pomiar Harmonic Distortion –

    23452-5

    DAYTON RS52AN W48 B12 BF

  • Pomiar Cumulative Spectral DecayDAYTON RS52AN W12 B24 BF
  • Pomiar Toneburst Energy StorageDAYTON RS52AN W24 B24 BF
  • Pomiar Impuls ResponseDAYTON RS52AN BF
  • Uwagi i pytania proszę kierować na zap-acoustics@zap-acoustics.pl